nedeľa 19. mája 2013

Marhuľový zákusok.

Cesto: 1 rastliný tuk, 6 vajec, 200 g práškového cukru, 250 g polohrubej múky, 1/2 balíčku prášku do pečiva, 2 PL kakaa, 3 PL šťavy z marhúľ
Plnka: 500 ml šťavy zo sterilizovaných marhúľ, 2 Zlaté klasy, 250 g masla, 5 PL cukru, kompótové marhule z 2 pohárov (0,7 l), nastrúhaná čokoláda na ozdobenie (poleva)

Cesto: Rastliný tuk vymiešame so žĺtkami a s cukrom dopenista. Pridáme preosiatu múku premiešanú s práškom do pečiva a zľahka vmiešame vyšľahaný sneh z bielkov. Cesto rozdelíme na dve časti. Prvú upečieme na hlbšom plechu vystlanom papierom na pečenie. Do druhej časti cesta pridáme kakao zmiešané so šťavou z marhúľ, vymiešame a rovnako upečieme. Na prvé upečené cesto nahusto naukladáme kompótové marhule a prikryjeme druhým plátom cesta. (Ak sú marhule tvrdšie - radšej ich rozmixujeme na kašu a tú potom natrieme na prvé cesto).

Plnka: Marhuľovú šťavu a 2 Zlaté klasy uvaríme na hustú kašu a necháme vychladnúť. Maslo vymiešame s práškovým cukrom a postupne pridávame kašu. Dobre spolu vymiešame. Plnkou natrieme upečený a vychladnutý zákusok a navrch nastrúhame čokoládu (alebo zalejeme polevou).

Zdroj: Recepty zo živote 16

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára